Zabiegi z użyciem kwasów

 

MANDELAC - peeling medyczny przeciwstarzeniowy

Zabieg anti ageing dla skóry wrażliwej, łatwo ulegającej zaczerwienieniom, źle tolerującej pozostałe kwasy owocowe.

Kwas migdałowy będący głównym składnikiem zabiegu powoli penetruje skórę, ograniczając odczucie pieczenia i podrażnienia, charakterystyczne dla tego typu zabiegów. Pobudza tworzenie kolagenu i elastyny, których ilość maleje wraz z wiekiem prowadząc do powstawania zmarszczek i utraty jędrności. Działa odświeżająco, wyrównuje koloryt, normalizuje pracę gruczołów łojowych, nawilża.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: w zależności od kondycji skóry i wskazań 14 – 21 dni.

Czas trwania zabiegu: 30-40 minut

 

FERULAC z witaminą C - silny zabieg antyoksydacyjny z dodatkiem witaminy C

Zabieg bankietowy, polecany w celu natychmiastowej poprawy wyglądu skóry, dający natychmiastowy efekt wygładzenia i rozjaśnienia skóry. W dniu zabiegu można wykonać makijaż. Zabieg nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji pozabiegowej. 

To całoroczny zabieg przeznaczony do walki z fotostarzeniem. Łączy w sobie silne właściwości antyoksydacyjne kwasu ferulowego z wysokim stężeniem witaminy C zamkniętej w nanosomach.

Zastosowanie silnych antyoksydantów w jednym zabiegu przywraca skórze równowagę, redukuje stres powstały w wyniku działania szkodliwych czynników środowiska, ma także działanie antykancerogenne.

Zabieg ma na celu wyrównanie kolorytu, przywrócenie blasku skórze, nawilżenie, antyoksydacja i walka z fotostarzeniem

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: co 14 dni, liczba zabiegów w serii: bez ograniczeń

Czas trwania zabiegu: 40 minut

 

AZELAC PEEL - zabieg dla skóry trądzikowej, tłustej, z rumieniem i zaczerwienieniami

Profesjonalny zabieg powierzchniowego złuszczania naskórka, dedykowany skórze tłustej, łojotokowej, redukujący rumień, działający przeciwzapalnie, bakteriostatycznie i antyoksydacyjnie. Polecany jako zabieg dla skór naczyniowych a także skór z problemem trądziku różowatego.

Skóra po zabiegu staje się gładka i jędrna, a rumień mniej widoczny. Kwas azelainowy wyrównuje koloryt, rozjaśnia przebarwienia, ma również działanie bakteriostatyczne i seboregulacyjne. 

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: 6-8 zabiegów, co 14 dni.

Czas trwania zabiegu: 30 – 40 minut.

 

DNA RECOVERY PEEL SYSTEM - peeling naprawiający uszkodzenia powodowane przez słońce

Innowacyjny zabieg medyczny oparty na technologii Nanotech, zawierający substancje aktywne zamknięte w pęcherzykach lipidowych. Przywraca skórze młodość, ujednolica koloryt, redukuje ilość i głębokość zmarszczek, przywraca nawilżenie i prawidłową teksturę skóry, poprawia stan skóry tłustej i z tendencją do trądziku, zapobiega powstawaniu uszkodzeń posłonecznych.

Odpowiedni dla osób w każdym wieku i z każdym rodzajem skóry, na której są widoczne fotouszkodzenia. Zabieg może być wykonywany przez cały rok, również latem. 

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz gorąco.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: co 15 dni

Czas trwania zabiegu: około 30 minut

 

3-RETISES CT  - peeling medyczny przeciwstarzeniowy

Zabieg o szerokim spektrum działa

nia. Idealny czas na peeling 3 Retises CT to zima i wczesna wiosna. Działa przeciwzmarszczkowo, redukuje objawy fotostarzenia skóry, wyrównuje jej strukturę, rozjaśnia przebarwienia i działa normalizująco. 

3 Retises CT łączy w sobie działanie trzech form retinolu z antyoksydacyjnym działaniem najbardziej stabilnej postaci witaminy C, dzięki temu staje się zbiegiem zarówno redukującym niedoskonałości jak i zapobiegającym procesom starzenia się skóry.

Poza działaniem złuszczającym, przyspieszającym wymianę komórkową -dzięki czemu dochodzi do rozjaśnienia powierzchownych zmian pigmentacyjnych, retinol wykazuje działanie hamujące  rozrost komórek barwnikowych oraz redukcję produkcji melaniny.

Jednoczesne zastosowanie w zabiegu retinolu oraz witaminy C - wykazującej również działanie depigmentujące, pozwala na stopniowe rozjaśnianie plam, wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie blasku.

 

Niewątpliwą zaletą zabiegu 3 Retises CT jest fakt, ze nie powoduje nadmiernego złuszczania i podrażnienia skóry, a jednocześnie zapewnia bardzo skuteczne działanie i widoczne efekty już od pierwszego zabiegu. 

 

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: 28 dni, zabieg jest powtarzalny, liczba zabiegów zależna jest od kondycji skóry.

Czas trwania zabiegu: około 30 minut, w zależności od stanu skóry pacjenta.